FİYAT LİSTESİ referanslar hakkımızda iletişim
matbaa hizmetleri
matbaacılık, grafik tasarım, reklam hizmetleri

Hisse Senedi Basım Fiyatları

Hisse senetleri, matbaadan teslim alındıktan sonra, hisse senedinin üzerine sahiplerinin ad ve soyadları ile ikametgah adresleri yazılır. Anonim şirketin yönetim kurulu başkanı ve bir yönetim kurulu üyesi tarafından imzalanır. Ardından, ortaklara imza karşılığı dağıtılır. Bu senetlerin, ortaklar pay defterine kaydedilmesi de gerekir. Sermayenin tamamı ödenmediği sürece hamiline yazılı hisse senedi ya da ilmuhaber çıkartılamaz. Hamiline yazılı hisse senedi konusunda, yasalarımızda herhangi bir sınırlama yer almıyor. Şirketler, hisse senetlerinin yüzde 80'ini hamiline olarak bastırabilecekleri gibi, tamamını da hamiline bastırılabilirler. (siz hisse senedi hala bastırmadınız mı)

Limited şirketlerde, hisseler kaç yıl sonra satılırsa satılsın, satıştan doğan kazanç gelir vergisine tabi. Anonim şirketlerde ise, iktisap tarihinden ‘‘bir yıl'' geçtikten sonra satılan hisse senetlerinin kazancı, isterse 1 trilyon lira olsun gelir vergisine tabi değil. Hisse senedi bastırılmadığı durumlarda ise, şirket hissesi kaç ay ya da kaç yıl sonra satılırsa satılsın, satıştan doğan kazanç gelir vergisine tabidir.
Tüm bunları anlattıktan sonra, anonim şirket yetkililerine bir kez daha soralım;

siz hisse senedi hala bastırmadınız mı?

Hisse senedi basımı için bizi hemen arayın. kaliteli güvenilir ve kurumsal yapınıza uygun hisse senedi şablonlarını size ulaştıralım, onay aldıktan sonra basıma geçelim.
Tel.: (0212) 565 40 75 - Fax: (0212) 565 10 66 - Gsm: (0533) 350 00 83